Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
cialis generique

W czasie kampanii wrześniowej sprawował funkcję oficera transportowego nadwyżki żołnierzy powstałej po mobilizacji 11 pułku piechoty. Od 12 września brał udział w walkach w obronie Lwowa jako dowódca plutonu 19 pułku piechoty, który prawdopodobnie wchodził w skład Batalionu marszowego 19 pp dowodzonego przez majora Blutreicha. Oddział walczył na północna-zachodnim odcinku obrony Lwowa ,na linii Wereszycy . 12 września oddział otrzymał rozkaz wycofania się i jego nowym zadaniem było bronić składnicy uzbrojenia w Hołosku. Przyszło im walczyć z niemiecką 1 Dywizją Górską. 21 września wojska niemieckie wycofały się ,przekazując teren wokół Lwowa Armii Czerwonej. Dzień później dowodzący obroną miasta gen. Władysław Langner podpisał kapitulację Lwowa. Po mino zagwarantowania wolności osobistej polskim oficerom , Sowieci nie dotrzymali przyrzeczenia ,wysłali ich do obozów jenieckich, które stały się dla nich miejscami kaźni.

23 września dostał się do niewoli niemieckiej i więziony był w Janowie Lwowskim, skąd zbiegł. Co się z mim działo przez następne tygodnie- nie wiadomo. 

Monday the 16th - Joomla Templates