Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
cialis generique

4 grudnia1939 r. przedostał się na Węgry, gdzie został internowany i przebywał w obozie dla polskich oficerów do 28 lutego 1940 r. Uciekł do Francji z zamiarem przystąpienia do organizowanego wojska polskiego. W obozie wojskowym szkolącym żołnierzy w Coëtquidan w Bretanii znalazł się 9 marca 1940r . Natychmiast otrzymał przydział do Samodzielnego Batalionu Strzelców, gdzie pełnił funkcję dowódcy plutonu do kwietnia, a w maju dowodził plutonem w III batalionie im. Ułanów Jazłowieckich w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej dowodzonej przez gen. Stanisława Maczka.

Po agresji Niemiec na Francję przedostał się do Wielkiej Brytanii, na terytorium której znalazł się 21 czerwca 1940 r. Został przydzielony do14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, gdzie służył od lipca 1940 r. do 7 sierpnia 1942 r. jako dowódca plutonu.

Z trudem znosił pobyt na emigracji, monotonne wojskowe ćwiczenia i oczekiwanie na rzeczywistą walkę z wrogiem. Chciał być potrzebny już, chciał walczyć od zaraz. 21 lipca 1942r. na ręce oficera Oddziału VI NW składa deklarację wyrażającą chęć wykonywania zadań w Polsce.

Friday the 19th - Joomla Templates