Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
cialis generique

1. Procedury zrzutów :

 

przylot samolotu sygnalizowany był w dniu operacji ustalonymi melodiami nadawanymi w audycjach polskich BBC, a później tzw. "kaczkami"

 

zrzut wykonywany był na zorganizowaną placówkę odbiorczą, dyżurującą zgodnie z planem czuwania

 

sposób wykonania zrzutu i jego odbioru był uregulowany instrukcjami, a więc taki sam dla wszystkich samolotów oraz placówek

 

 

-każdy skoczek był stopniowo wdrażany do życia w warunkach okupacyjnych przechodząc tzw. aklimatyzację, trwającą od swóch do sześciu tygodni

 

2. Miejsce zrzutu :

 

miejsca odbioru zrzutu było zatwierdzone przez delegata KG AK

 

dowódca placówki przystępował do kompletowania załogi i wyznaczał żołnierzy mających pełnić poszczególne zadania, dodatkowym zaprzysiężeniu żołnierzy . Przydzielani byli do grupy odbiorczej, ekipy ewakuacyjnej oraz do ubezpieczenia.

 

Ten sam delegat przyjeżdżał potem na okres czuwania placówki i uczestniczył w odbiorze zrzutu.

 

Miejsce zrzutu oświetlano latarkami , mogły mieć lejkowate osłony, chroniące światło od bocznej obserwacji

 

Razem z dowódcą placówki odbierał od skoczków pocztę dla KG , wykazy zawartości zrzutu, pasy lub gwoździe z pieniędzmi oraz broń osobistą.

 

Następnie sprawdzano jakość przez skoczków dokumentów, jeśli wszystko było w porządku najbliższą okazją wyprawiano ich do Warszawy, gdzie trafiali pod opiekę „ciotki „

 

3. „Ciotki „ - to panie , których zadaniem było otaczanie opieką cichociemnych w najtrudniejszym dla nich okresie, gdy w ciągu jednej nocy przeskakiwał z wolnego Zachodu do okupowanej Polski. Okres, w którym skoczek znajdował się pod opieką "ciotek" nazywano aklimatyzacją ,polegał na:

 

Na kwaterze "ciotka" układała z ptaszkiem i gospodarzami legendę, która obowiązywała w czasie pobytu w domu.

 

Po kilku dniach pobytu cichociemny rozpoczynał wraz z "ciotką" spacery, w czasie, których uczył się nowej rzeczywistości, okupacyjnego języka oraz przyzwyczajał do widoku patroli na ulicach.

 

Okres aklimatyzacji trwał od 2 do 6 tygodni.

 

 

 

Po skoku oraz okresie aklimatyzacji cichociemny rozpoczynał swoją pracę w Kraju. Jeszcze za granicą był szkolony do wykonywanych tutaj zadań. W związku ze swoimi umiejętnościami skoczek przydzielany był do odpowiedniej służby.

Thursday the 15th - Joomla Templates